СтатьиОт рождения до 1 года

Переход от соски к чашке и ложке

Як відлучити дитину від грудей чи соски.

Як саме відлучите дитину від груді чи пляшечки і перейдете на тверде харчування - багато в чому залежатиме від її темпераменту. Не підганяйте. Дайте дитині час звикнути до одного етапу, а тоді переходьте до іншого. Таблиця, наведена нижче, - це лише один із прикладів того, як відлучати дитину: у ній припущено, що Ви можете почати у віці 4 місяці, і що перше тверде харчування буде на обід. Ви, можливо, захочете просуватися вперед набагато повільніше, ніж рекомендують, або почнете від заміни ранкового харчування.

Пам’ятайте: якщо годуєте грудьми, то вироблення молока повинно зменшуватись поступово. Відмовтесь від чергового годування з інтервалом хоча б у три дні.

ПОЕТАПНЕ ВІДЛУЧЕННЯ ДИТИНИ ВІД ГРУДЕЙ АБО СОСКИ

Етап 1-ий. Тижні 1 і 2 Вік 4 місяці (приблизно)
Що робити. Дайте дитячий рис або фруктове чи овочеве пюре на обід у перерві між годуванням грудьми чи з пляшки. Давайте ту саму їжу 3 дні, щоб дитина звикла до неї.
Напої. Якщо годуєте штучно, то напувайте дитину охолодженою кип"яченою водою.

Етап 2-ий. Тижні 3 і 4 Вік 4,5 місяця
Що робити. Під час сніданку, перервавши годування, дайте дитячого рису або каші, що не містить клейковини. Збільшіть кількість підгодовування за обідом до 3-4 чайних ложечок.
Напої. Запропонуйте охолоджену кип"ячену воду або розведений фруктовий сік.

Етап 3-ій. Тиждень 5 і 6 Вік 5 місяців
Що робити. Дайте підгодовування на підвечірок. Через кілька днів запропонуйте дві страви на обід: спочатку овочеве пюре, потім фруктове (2-3 чайні ложки кожного).
Напої. Запропонуйте дитині чашку з носиком, та не сподівайтесь, що вона почне з неї пити - це лише іграшка.

Етап 4-ий. Тиждень 7 і 8 Вік 5,5 місяця
Що робити. На обід спочатку дайте підгодовування, а потім догодуйте грудьми чи з пляшки. Тепер дитина може мати дві страви на підвечірок, наприклад, хліб і частинку банана. Сніданок і підвечірок починайте з молока або його замінників. Дитина вже може з’їдати 5-6 десертних ложок підгодовування.
Напої. Ви можете почати давати напої з чашки, але повинні підтримувати її, коли дитина п’є.

Етап 5-ий. Тиждень 9 і 10 Вік 6 місяців
Що робити. Під час обіду дайте дитині молочну суміш з чашки замість звичайного годування. Через декілька днів запро-понуйте підгодовування як першу частину підвечірку.
Напої. Пропонуйте дитині молочну суміш з чашки, охолоджену кип"ячену воду або розведений сік в інший час.

Етап 6-ий. Тижні 11 і 12 Вік 6,5 місяця
Що робити. Запропонуйте дитині на підвечірок молочну суміш з чашки замість звичайного годування. Часто після сніданку твердою їжею дитина відмовляється від їжі з пляшки.
Напої. Як попередньо.

Етап 7-ий. Тиждень 13 і надалі Вік 7 місяців
Перед сніданком запропонуйте дитині напої з чашки: тепер вона отримує тверду їжу тричі на день і один раз молочну суміш. Коров"яче молоко можна давати з 12 місяців.
Напої. Як попередньо. Можливо, дитина вже сама почне пити з чашки.

Другие статьи

Болезнь уха у детей.Малюк хоче домашню тварину. Що вибрати ? Пес, кішка, рибки, гризуни ?Как играть с ребенком на руках.Безпека дитини під час їжі. я в Гугл+

Словарь беременных

Календарь беременности

Запрещенные препараты для беременныхГлавнаяСтатьиRSS Copyright © 2013 Семейный портал медвежата. Все права защищены.
Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн Украинский портАл я в Гугл+