СтатьиОт рождения до 1 года

Трудности первого года жизни

Як доглядати за недоношеною дитиною.

За недоношеною дитиною, яка важить менше 2,5 кг, потрібно ретельно доглядати, навіть якщо вона народилася в строк. Крім того, таку дитину потрібно систематично показувати лікарю. Новонародженого, який дуже мало важить, залишають у пологовому будинку, поміщаючи його в інкубатор.

Головне завдання батьків - тримати недоношеного малюка в теплі, так як він дуже швидко втрачає тепло в прохолодному приміщенні. Його організм виробляє ще недостатньо тепла і не регулює температуру тіла. Як правило, як тільки народжується дитина, її загортають у бавовняну пелюшки і в теплу ковдру, навіть перед обрізанням пуповини.

Температура повітря в кімнаті з недоношеною дитиною повинна бути 27C і вдень і вночі. У кімнаті має бути дуже тепло, але повітря повинен бути зволоженим.
Ліжечком може послужити корзина, дерев"яна або картонна коробка. Дитяче ліжко дуже велике - в ньому важко зберегти тепло. На дно покладіть матрац, або якщо такого немає, пачку старих газет, поверх яких покладіть маленьку складену ковдру або підстилку. Подушка не підійде, оскільки вона дуже м"яка. Замість простирадла використовуйте пелюшки. Дитину, загорнуту в пелюшки і ковдру, покладіть на спину, після чого накрийте постіль зверху вовняною ковдрою. Ковдру потрібно натягнути над новонародженою дитиною так, щоб вона не торкалася тіла дитини і не закривала обличчя.

Додаткове зігрівання ліжка.
Якщо дитина важить менше двох кілограмів або якщо температура в кімнаті нижча 27С , то постіль малюка необхідно додатково обігрівати. Температура ліжка дитини повинна складати 27 - 32С. Для обігрівання можна використовувати гумові грілки, які розміщують по краях матраца, або звичайні пляшки, які потрібно добре закривати пробками, щоб вони не протікали і не відкривалися. Можна так само скористатися підігрітою на вогні цеглою, мішечками з нагрітим піском або галькою.

Головне, щоб ці предмети перед використанням охолоджувались настільки, щоб їх можна було тримати в руках. Щоб малюк не обпікся, їх необхідно замотати в махровий рушник, в"язану ковдру або в два шари пелюшок. Для того, щоб від грілок була користь, їх температура повинна бути вище температури тіла. Якщо Ви використовуєте термометр для води, то температура води, яку Ви наливаєте в грілку, повинна становити 46С. Ваше завдання зробити так, щоб температура тіла Вашої дитини становила 35 - 37С. Тому регулярно вимірюйте температуру тіла малюка таким чином, щоб холодне повітря не потрапляло в ліжко, тобто під ковдру.

Другие статьи

Детский иммунитет. Здоровье ребенка. Две причины, которые приводят к заболеванию.Удержи шарик.Краснуха у дитини.Проблемы грудного вскармливания. Вытекание молока. Заблокированная протока. Мастит. Воспаление или трещины сосков. я в Гугл+

Словарь беременных

Календарь беременности

Запрещенные препараты для беременныхГлавнаяСтатьиRSS Copyright © 2013 Семейный портал медвежата. Все права защищены.
Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн Украинский портАл я в Гугл+