СтатьиОт рождения до 1 года

Грудное вскармливание

Проблеми грудного годування. Витікання молока. Заблокована протока. Мастит. Запалення або потрісканні пипки.

У разі виникнення будь-яких проблем з годуванням зверніться до спеціалістів, адже такі дрібниці, як поява зовнішнього затвердіння в грудях чи заблокована молочна протока, можуть призвести до маститу. Не припиняйте годувати дитину, якщо зіткнетеся з такими проблемами: це призведе до застою молока, що погіршить стан. Не лінуйтеся, добре доглядайте груди. Одягайте зручний станик як удень, так і вночі, особливо перші тижні: не носіть занадто тісний, щоб не стискав молочні протоки. Будьте обережними, коли масажуєте груди, стежте за гігієною. Частіше робіть повітряні ванни пипок, мийте їх водою, однак без мила, яке сушить шкіру. Добре витирайте.

ВИТІКАННЯ МОЛОКА
Упродовж перших тижнів з грудей може витікати трохи молока.
Лікування. Прокладки, вкладені в станик, вбиратимуть його, однак змінюйте їх часто.Якщо молока витікає багато, користуйтеся пластмасовою накладкою.
Профілактика. Витікання молока є доказом достатнього запасу і запобігає його застоюванню. Воно припиниться, коли постачання відповідатиме потребам дитини.

ЗАБЛОКОВАНА ПРОТОКА
Мала тверда червона припухлість у груді є ознакою того, що одна із молочних проток заблокована.
Лікування. Обмийте грудь гарячою водою, промасажуй і прикладіть дитину. Відчуєте короткочасний сильний біль, але протока повинна відкритися. Якщо цього не сталося, одразу зверніться до лікаря. Профілактика. Переконайтеся чи Ваш станик не затісний; не стискайте сильно тканину грудей, коли годуєте або зціджуєте молоко.

МАСТИТ
Заблокована молочна протока може інфікуватись. Негайно зверніться до лікаря. Якщо мастит не лікувати, то це може призвести до появи абсцесу груді і потребуватиме хірургічного втручання.
Лікування. Ви повинні пройти курс лікування. Продовжуйте годувати дитину обома грудьми, як звичайно.
Профілактика. Годування обома грудьми попередить мастит. Намагайтеся болючу припухлість у груді того ж дня показати лікарю.

ЗАПАЛЕНІ АБО ПОТРІСКАНІ ПИПКИ

Запалені пипки є наслідком того, що дитину неправильно прикладають або забирають від грудей. Найліпше попередити таке запалення - прикладати дитину до грудей під час годування так, щоб вона повністю захоплювала пипку. Інакше Ваша шкіра буде червоною, а годування - болісним.
Потріскана пипка спричинює гострий біль, коли дитина смокче. Проте за декілька днів тріщини загояться.

ЛІКУВАННЯ. ВИКОРИСТАЙТЕ ТАКІ ПОРАДИ.
- Висушуйте добре пипки після кожного годування. Скористайтеся феном у режимі холодного повітря.
- Робіть повітряні ванни; вкладайте до станика чайне ситечко без ручки або пластиковий ковпачок на пипку, це забезпечить циркуляцію повітря.
- Змінюйте положення, в якому дитина їсть, щоб тиск впливав на різні частини ареоли.
- Самі відціжуйте молоко з груді.
- Не дозволяйте дитині смоктати більше кількох хвилин після того, як вона висмоктала запас молока.

ПРОФІЛАКТИКА. Переконайтесь, що дитина повністю захопила ареолу ротом. Тримайте пипки сухими між годуваннями.

Другие статьи

Болезнь уха у детей.Шишки,желуди,орехи.Меконий. Стул новорожденного ребенка.Заикание у детей как устранить заикание. я в Гугл+

Словарь беременных

Календарь беременности

Запрещенные препараты для беременныхГлавнаяСтатьиRSS Copyright © 2013 Семейный портал медвежата. Все права защищены.
Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн Украинский портАл я в Гугл+