СтатьиОт рождения до 1 года

Трудности первого года жизни

Перший тиждень життя дитини.

Перший тиждень життя дитини.

Ніщо по справжньому не підготує Вас до реальності материнства. Перші тижні життя Вашої дитини скидатимуться на хаотичну круговерть подій, нових вражень і сенсацій, оскільки Ви починаєте пізнавати нову особу у Вашому житті й адаптуватись до нового почуття.

Вам потрібно навчитись: годувати немовля, одягати, доглядати за його шкірою, з"ясувати що воно любить. Догляд за новонародженим потребує поєднання теплоти, уваги і сентиментальності; хоча якісь із почуттів будуть інстинктивними, та деяких треба навчитись обом. Ви також оволодієте новими навичками: одночасно тримати однією рукою дитину біля грудей, а іншою їсти самій. Однак рання стадія пристосування і хаосу нетривала.

Дитина лежить із зігнутими кінцівками, як у лоні матері. її кулачки звично щільно затиснуті, а коли лежить на спині, то не може втримати голову рівно - нахиляє убік. Якщо її кулачок опиняється в роті, то вона смокче його і заспокоюється. Пупок добре зажив - частина пупкового канатика відпала на п ятий день. Ручки та ніжки рухаються безладно: дитина слабко контролює кінцівки. Майже в усіх новонароджених маса зменшується від 3,54 кг під час народження до 3,4 кг. Дитина набере початкову масу через 10 днів.

Перші дні вдома

Життя з новонародженим - це суцільні сюрпризи для Вас. Його очевидна незахищеність зумовлює нові, дуже сильні почуття, і водночас внутрішнє сум’яття змушує Вас плакати без причини або засмутитись, скажімо, з телевізійних новин. Не боріться з почуттями, а зосередьтеся на новому житті, яке Ви лелієте.

Новонароджені сплять у середньому 16 год на добу, інколи діти сплять мало - 10 або 11 год у цілому, чергуючи сон з неспокійними періодами від пополудня до пізнього вечора. В цей час вони лише трохи дрімають. Впродовж періодів глибокого сну дитина байдужа до оточення. За п"ять тижнів вона засвоює відповідніший режим сну: довше спиь вночі і швидше засинає звечора.

Тепер вас троє і все змінюється. Батько Вашої дитини вже не лише коханець, він Ваш друг і союзник у цій новій події - батьківстві. Немовля є так само його дитиною. як і Вашою. Випробувані й перевірені сімейні стосунки змінюються теж: Ви більше не є сином чи дочкою. Ви батьки з новим життям, яке залежить від Вас. Хоча тепер все у Вашому житті, здається, летить шкереберть, старайтеся знайти час для чоловіка. Часто новоспечений батько замикається в собі відразу ж після народження дитини, і йому так само потрібна Ваша підтримка, як і Вам його. Дозвольте йому теж доглядати за дитиною: він може бути більше знервованим, ніж Ви, тримаючи маленьке крихке тіло, однак швидко стане впевненішим.

Налагодження чуттєвих взаємин

З самого початку стосунки з немовлям напружені. Однак тільки у спілкуванні з дитиною зароджується справжня і тривала любов. Коли Ви підносите її ближче і воркочете до неї, дитина починає захоплено дивитись на Ваше обличчя. Візуальний контакт відіграє важливу роль у налагодженні чуттєвих взаємин. Якщо Ви її заспокоюєте, то вона затихне при звуках голосу, коли Ви заспіваєте або заговорите до неї. Якщо дитині погано, то вона потребує Вашої уваги.

Плач є способом, яким дитина виражає потребу в любові та заспокоєнні. Завжди відповідайте на це не залишайте її.

Опираючись на Ваше плече, дитина добре бачить усе навколо й отримує від цього задоволення в час, вільний від сну.

Контакт з іншими членами родини

Вашим батькам, сестрам, братам буде цікаво познайомитися з немовлям, однак не почувайтеся винними, обмежуючи кількість відвідувачів, якщо хочете.
Відпочивайте якнайбільше

Кожна молода мама повинна навчитися вирішувати проблему недосипання. Відпочинок у будь-який вільний момент ось єдина відповідь. Це особливо важливо в разі грудного годування. Відпочивайте, тільки-но дитина засинає, навіть якщо Ви не спите. Ваше тіло ще не досить міцне для напруженої праці, а домашня робота може зачекати.

Другие статьи

Що робити якщо дитина грається за столом.Как выбрать ребенку правильную игрушку. Сортеры что это? Бобат-терапия. Рецептура игрушек: безопасность и польза.Почему ребенок не может уснуть и как с этим бороться.Необходимая одежда для новорожденного. Какая одежда нужна для новорожденных. я в Гугл+

Словарь беременных

Календарь беременности

Запрещенные препараты для беременныхГлавнаяСтатьиRSS Copyright © 2013 Семейный портал медвежата. Все права защищены.
Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн Украинский портАл я в Гугл+