СтатьиЖдем Ребенка

Беременность

Аборт та його наслідки.

Чи можуть аборти, зроблені в минулому, вплинути на перебіг наступної вагітності? Безумовно, можуть.

Це залежить від багатьох причин.

Під час аборту роблять розширення каналу шийки матки спеціальними інструментами, що згодом може призвести до травмування та рубцевим змін каналу, а це, в свою чергу, - до переривання вагітності в другій її половині (так звана істміко-цервікальна недостатність, коли канал шийки матки недостатньо зімкнутий).

При вискоблюванні порожнини матки відбувається пошкодження ендометрію, що згодом може порушувати нормальну імплантацію зародка, виникнення аномалій розвитку плоду, безпліддя і невиношування вагітності. Пошкодження матки тим більш виражено, чим більший термін вагітності на час аборту.
Особливо небезпечний аборт, зроблений в пізні терміни - після 12 тижнів вагітності, коли формується плацента і зв"язок плодового яйця з маткою стає більш вираженим. При цьому при аборті може пошкоджуватися не тільки ендометрій, але і м"язовий шар матки (міометрій), частіше відзначаються післяопераційні кровотечі.

Незалежно від терміну вагітності, на який проведено аборт, можуть розвинутися запальні захворювання матки та її придатків, що також згодом може з"явитися причиною невиношування і безпліддя.

Негативний вплив штучного аборту найбільш виражений протягом 1 - 1,5 років після операції. При новій вагітності в цей проміжок помічається підвищення частоти загрози переривання вагітності і передчасних пологів, розвиток інших ускладнень вагітності (токсикозів і гестозов), ускладнень пологів (дородове вилиття навколоплідних вод, слабкість пологової діяльності, кровотечі).

Особливо несприятливий вплив штучного аборту при перериванні першої вагітності, особливо в підлітковому віці і у жінок старше 30-35 років. Частота ускладнень наступної вагітності та пологів при цьому збільшується в 4-6 разів.

Відносно небезпечно і застосування так званих фармацевтичних абортів за допомогою лікарських засобів. Це згодом може призвести до стійкого порушення менструального циклу, невиношування і безпліддя.

Тому, якщо ви плануєте вагітність після аборту, необхідно повністю обстежитися перед настанням бажаної вагітності і почекати до настання наступної вагітності, принаймні, 1 рік після штучного аборту.

Другие статьи

Болезнь уха у детей.Сосание пальцев у детей в более старшем возрасте.Преимущества кормления грудью.Способность к голосовому общению у ребенка. я в Гугл+

Словарь беременных

Календарь беременности

Запрещенные препараты для беременныхГлавнаяСтатьиRSS Copyright © 2013 Семейный портал медвежата. Все права защищены.
Каталог сайтов «ua24.biz» Украина онлайн Украинский портАл я в Гугл+